| Gamergusti a întrebat:

Știe cineva daca pe ebay trebuie să plătesc cu cardul(cred că așa trebuie)sau pot da ramburs și dacă produsele de acolo chiar sunt in regulă că aș vrea sa cumpăr un monitor de acolo și nu am mai făcut comanda pe ebay.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista comert international ramburs.

| sierra1 a răspuns:

Cei din afară nu expediază nimic până nu au confirmarea plății

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu trimite nimeni cu ramburs de pe eBay. Plateste cu PayPal ca sa fie treaba cit mai sigura.

| AlexMh a răspuns:

Depinde de noroc cat de "in regula" sunt. Daca cumperi de la selleri "magazine" care au multe reviewuri pozitive si multe vanzari, cel mai probabil e ce trebuie. In rest se dau multe tepe pe ebay. In locul tau as lua de pe Amazon UK daca gasesc ce am nevoie. Cum a zis si colegul de mai jos, ia prin Paypal, ai o sansa la returnarea banilor.