| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

Salut, tot am auzit de Forex de ceva Timp, si ma gandeam, oare chiar poti sa faci Bani din Forex, si de unde sa incep cu asta? eu intreb pe putinii care au mai facut Forex inainte.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ca în mai toate domeniile, poți să faci bani dacă ai
[bani de investit+cunoștințe foarte bune în domeniu+noroc]

Fără să înțelegi domeniul în profunzime nu ai nici o șansă. Iar domeniul este extraordinar de complex, având în vedere că Forexul este de departe cea mai mare piață din lume, iar valoarea valutelor poate fi influențată de milioane de factori.

Dacă poți să faci o prognoză corectă referitoare la modul în care o răcire a relațiilor dintre SUA și Cuba va afecta evoluția yen-ului japonez în raport cu coroana suedeză, atunci probabil că poți să faci bani pe Forex.

| Tortoveanu_Vasilica_1985 a răspuns:

Trebuie neaparat sa investesti, nu crede ce sa spune - chiar daca iti dau ei la inceput 100 euro (sau o suma modica), va trebui sa investesti mult mai mult. De castigat nu vei castiga mare lucru, stiu de la un prieten!