| Costyn330 a întrebat:

a lucrat cineva la uber eats cu masina? Stie cineva daca lucrezi 10 ore pe zi, cam cati bani faci pe o zi, sau pe saptamana?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 8 ore, curierii pe bicicleta fac în medie 3000 RON pe luna din ce am citit pe bloguri. Din ce știu tariful la masina e un pic mai măricel dar și benzina și întreținerea costa fata de bicicleta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La uber eats, ideea e sa mergi cu bicla, sau un scuter.
Pentru ca nu-ti da nimeni bani pentru masina, cand faci km cu ea.
Iei o masina buna, sa zicem cu 80. 000km, si mergi ca nebunu prin oras, da nu-ti va schimba nimeni consumabilele.
Gume, distributie, ulei, si ce mai vrei tu, Asigurare, etc.
Pe cand la un scuter ieftinache, sau o bicicleta, lucrurile stau mai ok. Dar trebuie sa platesti consumabile si la scuter, si asigurare, si astia iti dau prafu de pe toba.
Rentabil ar fi sa livrezi cu un mijloc de transport, si sa nu platesti tu consumabile, sau sa-ti faci km degeaba la masina, pentru 2 lei.