| apocalipso1994 a întrebat:

Ajutati -ma va rog doar daca stiti! Daca sunt proprietarul unei afaceri, adica afacerea respectiva e trecuta pe numele meu pot lucra cu contract de munca in alta parte? Cineva zicea ca nu, si nu pre imi vine a crede...multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, nu exista o interdictie legala in acest sens. Doar daca firma unde te vei angaja/esti angajat cu contract de munca este din acelasi domeniu ca firma ta aceasta poate sa nu accepte sa-i faci concurenta si sa nu te angajeze sau sa-ti desfaca CIM.

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Din cate stiu eu se poate daca nu exista conflict de interese. Daca firma este intr-un cu totul alt domeniu decat firma la care lucrezi probabil se va putea.

| annamaria28 a răspuns:

Da poti. Si eu am o firma pe numele meu, dar lucrez cu contract de munca in alta parte.