| Tsunade1029394756 a întrebat:

Salut TPU, am 11 ani și vreau să fiu independentă din punct de vedere financiar. Aveam 2000 de lei din colindat și urat dar părinții mei i- au luat pe majoritatea pentru a nu mai face un drum catre etajul casei unde erau toți banii familiei. Nu pot să fac bani din standuri de limonadă sau alte lucruri de genu. Nici treburi casnice plătite nu ar fi o opțiune din motive evidente. Nu primesc bani de buzunar sau alocație, cel mult 10 lei de Crăciun sau Paște. Nimic mai mult. Am incercat să vând tablouri pe panza pe olx, dar nu a cumpărat nimeni(prețul era de aproximativ 70 de lei, ținând cont că materialele erau în jur de 50 de lei) ajutor dau funda

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai minciuni spui, ce colindat cand nu aveai voie sa iesi seara din casa decat cu declaratie, si 2000 de lei la colindat? L ai colindat pe Gigi Becali pe Tiriac si pe ilie nastase? Ca ăstia dau bani fara numar, altii abia au de paine ce sa-ti dea tie la colind, covrigi mere gaura de la covrig si un leu.

| sierra1 a răspuns:

"am 11 ani și vreau să fiu independentă din punct de vedere financiar."

sincer: e o tentativă nenorocită și sortită pieirii din start

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu zic sa pui mana sau buta pe carte. La aceasta varsta nu este permis sa fii independent, esti inc un copil. Parintii au tot dreptul asupra ta, ca tutori ai tai.
Tu nu poti si nu ai voie sa faci nici comert la varsta asta fara acordul parintilor.