| Flavy007 a întrebat:

am 14 ani si as vrea sa lucrez undeva, orice chiar si daca trebuie sa împart hârtii sau orice altceva eu vreau sa lucrez pentru ca toți din familia mea spun ca sunt un leneș care își pierde timpul liber aiurea si cheltui bani fara sa stiu cum se muncesc. Deci daca știți un loc unde pot lucra va rog sa îmi spuneți

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta ta nu poti fi angajat legal. Ai putea incerca sa imparti pliante de reclame ale unor supermarcket-uri in cazul in care locuiesti intr-un oras unde exista astfel de magazine.

| cristimihailov a răspuns:

Diferenta dintre familia ta si tine este ca tu inca iti construiesti viitorul.

Daca vrei sa devii mai important in viata decat ai tai... continua cu cartea inca vreo 8 ani...

| Goete a răspuns:

Spune-mi... (sau nu-mi spune) cu invatatura cum stai? Si daca stai bine spune-le celor "toti" din familia ta ca munca ta e cartea. si ca nu cheltui mai multi bani decat ti se dau! - si daca vreounul iti spune cabare cheltuieli cu tine, tu spune-i ca la fel ca si ai lui cu el... si la fel cum vei avea tu cu ai tai. Ai timo sa lucrezi... acum ocupa-te de scoala si asa vei putea obtine locuri de munca mai bune. Asta este parerea mea. Bafta

| crytical a răspuns:

La gara la carat marfa din tren, la siraj daca ai acolo asa ceva, tot la carat marfa, impartit pliante, doar ca trebuie sa cunosti un promoter, poti cauta pe facebook ca gasesti pentru localitatea ta.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Dacă ai vreun supermarket kaufland prin apropiere, încearcă, de obicei caută pentru împărţit ziare şi nu cred că vârsta e o problemă.