| Monster08 a întrebat:

am 14 ani si vreau sa trimit unei persoane o suma de bani prin banca X, cel care trebuie sa primeasca banii este tot la banca X. Daca merg cu buletinul si am contul bancar al persoanei pot trimite banii?

Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Da, linistit. Tot ce trebuie e sa ai buletinul la tine, banii in cont, sa stii numele si nr. de cont IBAN al persoanei respective. Va trebui sa completezi un formular pe care ti-l va da banca. Nu e mare lucru.La multi ani!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Normal că poţi! Doar asta este procedura standard.
La mulţi ani!

| mixxjim a răspuns:

Evident ca poti, dar ar trebui sa stii si numele persoanei. Mergi la ghiseu si spui ca vrei sa depui niste bani intr-un cont.

| xXdoareuXx a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani

| ginoeugen23 a răspuns:

Daca ai suma respectiva in cont. sigur ca da

| Aprettylittleliar a răspuns:

Mergi acolo şi spui că vrei să pui nişte bani într-un cont, iar ei îţi vor spune ce trebuie să faci