| Alex310104 a întrebat:

am 16 ani, sunt din Sibiu si tot caut un loc de munca de cand a inceput vara dar nu gasesc, am cautat si pe internet dar fara succes.
Stie cineva niste locuri prin sibiu unde angajeaza minori?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi pe la gradini si sere de fructe sau legume, fiindca ca acolo mai gasesti de munca, pentru minori.

| Alex310104 explică (pentru Violleta2022):

As prefera undeva la un restaurant sau o cafenea sau orice altceva dar trebuie sa fie cineva din Sibiu ca sa stie exact.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex310104):

Din cate stiu eu, nu se primesc minori la restaurante sau cafenele unde se serveste alcool, fiindca nu ai voie sa intrii in ele, dapai sa servesti, fiindca esti sub 18 ani.

| Alex310104 explică (pentru Violleta2022):

Am vazut ca un prieten s-a angajat la un restaurant si trebuie doar sa livreze mancare, dar eu nu am gasit nimic de genul in sibiu(si el e tot din sibiu)