| Prtio a întrebat:

Am 16 ani, sunt licean si locuiesc in Bucuresti. As vrea sa fac un job part time sa mai castig si eu un ban. As dori ca jobul part time sa fie in sectorul 4 sau 3. MULŢUMESC!

PS: DAU FUNDĂ!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, tu trebuei sa-ti cauti de munca, nu noi!
Urmareste ziarele locale, posturile online si magazinele de prin apropiere, care anunta ca au nevoie de personal casual, sau part time.
Fiind totusi in perioada de scoala, angajatorii nu se mai complica sa angajeze minori, din cauza orelor foarte scurte de seara (pentru ca dimineata se merge la scoala) si a multitudinii de acte si regulatii de a angaja pe cineva care este elev.

| DeyCj a răspuns:

Poți încerca să-ți depui Cv-ul la o agenție de recrutare a forței de muncă.Nu te costa nimic, și dacă ei au un job care să corespundă cu cerințele tale, atunci te vor suna. Oricum fiind specialiști în domeniu te pot ajuta și cu consultanță gratuită în domeniu.Nu costă bani, ci doar timp, dar timpul nu cred că e o problemă.