| MotoKatâr a întrebat:

Am 17 ani și numai e mult și o sa dau de permis și as avea nevoie de niște sfaturi.Cum pot face rost de bani pentru o mașină? Eu momentan am pus ochii pe un Opel Astra H care costa în jur de 3000€. Am nevoie de niște sfaturi cum pot strânge bani pana când îmi i-au permisul.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

3000€ le este greu să strângă și oamenilor care au un serviciu bine plătit. Tu din ce vrei să-i strângi la 17 ani?

Ia-ți o slujbă și pune de-o parte 200 euro/lună timp de 15 luni. Peste noapte și fără efort nu se poate.