| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

Am 19 ani, sunt student si am nevoie urgenta de o suma mica de bani, intre 500-1000lei. Unde as putea face un imprumut si sa mi se dea bani pe loc, iar apoi sa ii platesc in rate lunare?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la parintii tai sau o ruda apropiata.
Ai grija sa dai banii inapoi INAINTE de termenul stabilit, altfel alta data nu vei mai pupa nici un leu imprumut!

suntserios
| suntserios a răspuns:

La o ruda, un prieten, un parinte, un unchi

| mihai69 a răspuns:

Ai cu ce să garantezi că o să plătești ratele și dobânzile (aberante) aferente?

| Yurisa a răspuns:

Camatari?

| christine99 a răspuns:

Sunt credite pentru studenti la Banca Transilvania si la BCR dar trebuie sa semneze si un parinte pentru tine, sa garantez cu ceva.

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Te rog sa nu o faci. E cea mai mare prostie sa te imprumuti la o banca pentru ca mai apoi vei regreta.

Pentru o asemenea suma mai bine contacteaza un prieten sau ceva care sa te imprumute.

Zi faina!

| Skidoo a răspuns:

Incearca la Provident...dar sunt mizerii din cate stiu. N ai un prieten ceva?