| CiocolataBuna a întrebat:

Salut TPU,
Am 2000 euro., in ce as putea investii sa castig ceva? chiar daca pe termen mai lung?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

In primul rand nicio investitie nu e lipsita de risc. In al doilea rand, nu e suficient doar sa investesti, trebuie sa stii si despre ce e vorba si in ce investesti, sa te pricepi la domeniu. Ca daca iti spun sa cumperi actiuni degeaba daca nu stii piata si cu ce se mananca, probabil cel mai sigur e sa-i dai imprumut cu dobanda sau sa-ti deschizi un cont de economii la vreo banca, insa nu o sa-ti ai un profit extraordinar, dupa un an o sa mai primesti inca vreo 20 de euro din care dupa ce scazi comisioanele bancii mai ramai cu foarte putin. 2000 de euro nu e o suma din care sa poti face bani mai multi si nici cu care sa poti sa-ti incepi o afacere sau sa ii investesti in ceva care sa conteze.

| Rimidalvv a răspuns:

Ruleta, totul pe rosu. ( atentie nu negru)