| Luigi96 a întrebat:

Am auzit ca unele persoane castiga bani pe Instagram din vanzarea unor promovari, daca au o anumita suma de urmaritori. Intrebarea mea este, cum poti vinde promovari si cum gasesti persoane care vor promovari?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Reclamele care promoveaza unele produse sunt puse automat de google sau cei de la Instagram, in fucntie de cat de activ si vizibil esti tu, cu postarile si in functie de cati de multi urmaritori ai.
Tu nu poti vine nici o promocare sau reclama, nu ai cum, ca nu esti propietarul instagramului.
Tu poti sa postezi lucuri interesante pe Instagram si cand depasesti 10.000 de urmaritori abia intri in vizorul celor de la Insta, si s-ar putea sa-ti puna ei ceva reclame de pagina.
Inca ceva, tu primesti bani numai daca acele reclame sunt accesate de user, altfel nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand o sa ai destui urmăritori fii sigur ca te vor cauta agentiile de publicitate pentru campanii de promovări. Asta daca nu vrei sa umblibtu din agentie de publicitate in agentie de publicitate pentru a cauta campanii. Dar pana nu ai 100.000 followers nu se uita nimeni la tine.

Ps, nu asculta de Ioneasca, nu intelege realitatea, ea raspunde sa dezinformeze.

| Luigi96 explică (pentru suntserios):

Mersi de raspuns, eu am inteles ca daca ai peste 10.000 urmaritori poti face promovari unor persoane in schimbul unei sume de bani, este adevarat?

| suntserios a răspuns (pentru Luigi96):

Daca ti gasesti pe cineva sa te plateasca poti face si la 1000.