| 44mon a întrebat:

Salut TPU. Am cardul blocat cu tot cu o sumă în el și nu îl pot folosi la ATM sau să transfer suma pe alt card. Știe cineva dacă am șanse să scot banii din bancă, direct din cont?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Nu ai cardul blocat, ci contul. Daca aveai suma necesara platii amenzii, ti-o lua si nu-ti bloca contul. Asa orice suma iti intra in cont este blocata pana la plata completa a amenzii si penalizarilor.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai banii tai in contul atasat card-ului, atunci poti ridica (in limita soldului) bani la caseriile bancii.
Conditia este sa fii titularul (sau imputernicitul) contului si sa te legitimezi cu un act de identitate.

In cazul cand ai proprire pe cont, atunci prima data se retine proprirea pusa, iar tu poti ridica din suma ramasa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai sanse daca ai vreo poprire.

| dinaprilie a răspuns:

Depinde pentru ce este blocat.

| 44mon explică (pentru dinaprilie):

Pentru o amendă

| dinaprilie a răspuns (pentru 44mon):

Mergi si intreaba cel mai bine la banca unde ai contul. Indiferent de sucursala!

| 19flo79 a răspuns:

Poti cu buletinul!

| 44mon explică (pentru 19flo79):

Chiar dacă am poprire?

| 19flo79 a răspuns (pentru 44mon):

Pai daca ai propire pe toata suma nu mai poti scoate nimic.
Eu am avut propire pe 120 lei amenda si am putut scoate restul.

... dar pentru ce ai propire si cat ai? happy

| 44mon explică (pentru 19flo79):

Probabil că niște amenzi de circulație, nu pot merge la taxe și impozite fiindcă nu am certificat verde. sad