| jymmydragos a întrebat:

am cunoscut o persoana acum 2 luni si mi-a sugerat sa folosesc platforma Metatrader 5. Ideea este ca acea persoana este din China si eu ar trebui sa depun o suma de bani ca sa pot sa operez cu bani reali ca si cum tranzactiile pe care le face acea persoana sa le fac si eu la fel, intr-un cont dintr-o banca din China (de fapt e contul bancii, cred). Ce nu inteleg este cum suma de bani pe care o depun pot sa o folosesc in contul de metatrader, ce legatura are, cum am eu acces la ei, nu stiu. Daca cineva ma poate lamuri pana nu e prea tarziu ii multumesc.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cât de bine cunoști persoana respectivă?
Ai grijă să nu îți fure banii, excroci sunt mulți.

| jymmydragos explică (pentru Andreeush):

Nu așa de bine, am vorbit, detalii etc, până la urmă putem inventa orice, nu o cunosc personal, acum eu m-am riscat, nu a fost cine știe ce suma de bani, dar totuși continuam să ținem legătura nu ca și cum ar dispărea complet, deși nu e târziu. Sunt in dubii pana luni la momentul adevărului, dar iau în calcul că poate să fie și ceva serios

| brokxy a răspuns:

NU baga nici un ban! Din China, Nigeria,(Africa) astia din tarile mai sarace sunt hotii care vor sa te insele sa iti fure banii! Asa ca daca vrei sa ramai cu bani mai bine nu face nimic
Dar daca tu vrei sa ii dai bani aia e alta povestee

| jymmydragos explică (pentru brokxy):

Da oricum am gândit toate posibilitățile, m-am riscat până la urmă, ce o fi o fi nu îmi pare rau