| anonim_4396 a întrebat:

Am facut acum vreo doua saptamani un card VISA ( ELECTRON ) JUNIOR pentru ca am 14 ani. Am conectat cardul la PayPal, am bagat pinul din patru cifre, nici-o problema, am contul de paypal verificat acum. Am dat WITHDRAW MONEY sa-mi intre banii de pe paypal in card. Vreo doua zile, pe paypal.com, in dreptul tranzactiei scria PENDING adica in asteptare, iar ieri mi-a aparut COMPLETED, adica s-a efectuat tranzactia. Si ma duc azi la bancomat sa ma uit in sold, 20 LEI. WHAT? Astia 20 erau pusi de cand am facut cardul. Deci paypal nu mi-a trimis banii. Era vorba de vreo 200$. Stiti cumva care este problema? Sa mai astept?
Eu am cardul in lei iar iei probabil miau trimis in $, asta-i problema?
Dau funda. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu exista card in lei. Cardul e doar un instrument atasat unui cont. Vrei sa spui ca ai contul in lei. Banuiesc ca ai si un token din acela care-ti genereaza coduri de autentificare si autorizare tranzactii.

Si eu am visa electron iar contul e in lei. Pot primi si dolari si euro fara probleme. Ei se schimba in lei la intrarea in cont la cursul zilei al bancii.

De la aparitia mesajului completed pana cand intra banii in cont ar trebui sa dureze cel putin 24 de ore si cel mult 3 zile. Nu intra imediat.

Sper sa nu fi existat vreo eroare ci doar intarzierea normala.

1 răspuns: