| luga a întrebat:

Am făcut o comandă la DHL pe data de 17.12. 2016, comanda respectivă venind din America. Până in momentul de față, comanda mea încă este "pe drum". Cand verific cam pe unde este comanda, imi zice : DEPARTED FROM LOCAL DISTRIBUTION CENTER
ROBUHC, RO
Întrebarea mea este, ce înseamnă ROBUHC, și dacă comanda a ajuns în România.
Dau fundă! happy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

ROBUCHC este RO de la Romania
iar BUCHC este prescurtarea de la Bucharest, adica Bucuresti.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca comanda a fost platita cu DHL, ar fi trebuit sa o priemsti in 3-5 zile!
Este clar ca asteapta la DHL sa fie trimisa, dar poate ca ai nevoei sa paltesti taxe vamale si de aceea nu ti-o trimit. Suna DHL-ul din romanai si ai la indemana numarul transportului si vorbeste cu ei!

| vladst1 a răspuns:

Am stat vreo 35 min sa ma documentez cu tote tipurile de transport si problemele lor facute pe site-uri gen aliexpress, ebay, si mi-am dat seama ca altii mi-o luat raspunsul atat de simplu happy.
Bravo pentru rapiditate!

| Coman_Mircea_1953 a răspuns:

Rabdare, O sa primesti comanda la vama dupa cel putin 3 saptamani.Eu am si acum o comanda ca si a ta, dar stiu de la una anterioara 9 feb. 2017: 1:27 AM EET
ROBUHC, RO DEPARTED FROM LOCAL DISTRIBUTION CENTER