| Mrn_Răzvan_2000 a întrebat:

Am facut si eu o rezervare la o camera de hotel si nu am vazut ca e nerabursabil si cand am anulat-o mi s-a spus ca se percepe o taxa care este exact cat suma camerei, doar ca nu am banii pe cardul pe care am facut rezervarea si urmeaza sa mi intre la salariu, daca nu mi s-a luat nici un ban pentru ca nu avea de unde, se poate sa mi retraga hotelul la salariu? Ei imi cunosc doar numarul de card si numele.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Hotelul nu-ti poate retrage banii de pe card, doar tu poti plati cu cardul.
In schimb te poate da in judecata, pe cale civila, pentru a obtine suma respectiva.

| Mrn_Răzvan_2000 explică (pentru Ioandelasal):

Am sunat la ei si am aflat ca e totul in regula, as fi facut asta de la inceput dar hotelul e inca Grecia si mi-a fost greu cu engleza, mersi totusi

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In momentul in care ai introdus datele cardului bancar inseamna ca ti ai dat acordul pentru tranzactii si s ar putea sa te trezesti fara suma de bani la un moment dat

| mihai69 a răspuns:

Totuși s-ar putea să ai surpriza să vezi că îți pleacă banii de pe card.

| Farcas_Paul_1990 a răspuns:

laughing stai linistit,
suna la agentie sau la un nr de tel de pe acol' si explica-le situatia.
Am rezervat un hotel in Indonezia si nu sa'ntamplat nimic