| Polinco a întrebat:

Am fost astăzi și am cerut să mi se facă un card, pe care vreau să primesc alocația, dar am uitat să întreb ce card îmi vor face (Visa, Master Card). Eu vreau Visa, oare să o să mi-l facă?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Banca va face cardul cel mai convenabil pentru ei, nu ce vrei tu.
Uite, de pildă eu aveam la o bancă un card VISA și unul Mastercard. Și ce să vezi?!? Într-o zi nu le-a mai convenit să lucreze cu Master și au retras toate cardurile de pe piață! Am primit tot un VISA în loc...
Deci iei ce primești și lași mofturile.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate ca da, poate ca ba...

| AlleXuSS a răspuns:

Nu ar trebui sa ma bag dar ce are daca ar fi Master card? eu am card de la bcr visa si unul la brd(cel de salariu care este mastercard) dar nu cred ca e o mare diferenta adica poti plati cu amandoua platile online, facturi.etc nu vad o problema intre cele 2

| Polinco explică (pentru AlleXuSS):

Eu mi-am făcut azi cardul la Banca Transilvania și nu mi-au cerut să precizez ce fel de card vreau ( Visa, Master Card). Eu aș vrea Visa.

| darrio2007 a răspuns:

De ce ar conta? Banii la fel ii scoti.

| shu7e a răspuns:

Doar ca si cunostinte generale nu e nici o diferenta intre ele pentru tine ca user. E o alta poveste daca era Amex - american express