| GeorgeMihai a întrebat:

Am fost informat ca dupa ce mi se termina somajul trebuie sa predau pe 10 februarie sau pana pe 10 februarie carnetul de somaj.Dar adeverinta aceea precum ca nu mai am dreptul de somaj cand trebuie sa o depun? Dau funda happy

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Carnetul il predai la ultima viza pusa pe el.Chiar daca ramane la tine oricum nu mai beneficiezi de somaj.Nu inteleg ce adeverinta trebuie sa depui.De unde sa o iei? De la parinti de acasa? Cine ti-a spus asa ceva? Detalii.

| GeorgeMihai explică (pentru darrio2007):

Da pai mi-a zis sa depun o adeverinta precum ca nu mai beneficiez de ajutorul de somaj si in rest nimic thinking

| darrio2007 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Probabil ca asa este in cazul tau.Eu am avut adeverinta de unde m-am angajat.Prin asta intrerupandu-se somajul.Eu asta stiam.Acum daca m-a dat iar la somaj iar mi s-a dat adeverinta de la firma+decizia de incetare a contractului de munca pentru a-mi relua somajul de unde a fost intrerupt.Cred ca raspunsul lui ivancea2 este cel folositor pentru tine.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

George,raspunsul lui darrio2007 este partial corect.
La ultima viza ti se va opri carnetul de somaj.
Adeverinta aceea o iei tot de la somaj, intrebi si te vor indruma chiar la ghiseu unde pui viza si o pastrezi.Ideal ar fi sa faci si 2-3 copii xerox si sa le folosesti la nevoie.Mult noroc.