| elysey a întrebat:

am gasit niste tractoare super ieftine pe allibaba si as dori sa cumpar si eu unul mi s-a comunicat si pretul cu tot cu taxe si mi-a dat si poze si video pe whats up domnisoara reprezentanta de vanzari tractoare chinezesti. Este vorba de un tractor CHINEZESC de 70 HP Bn704 si este an fabricatie 2017 si este nou nout cu cabina la 11040$ cu toate taxele conform vanzatorului din china. Intrebare mea este daca a mai comandat cineva din china tractoare imi este frica sa nu fiu tras in teapa adica sa trimit banii si sa nu primesc nimic.Vanzatorul are steluta cum ca ar fios erios si ratingul este destul de mare cu feedback-uri pozitive (gold member) de 5 ani si are site. Transportul se va face pe apa in container. Astept opinii/sugestii cu privirea la achizitionarea de pe site ul allibaba.Multumesc cu stima.

3 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Comenzi de o asemenea valoare nu am facut din china insa am primit absolut toate comenzile facute, de la 5 dolari pana la 250 de dolari. Si am de ordinul zecilor de comenzi.

Intrebarile care mi-ar da mie batai de cap in cazul tau ar fi:

1. Ce taxe platesc eu la vama romaneasca (vezi ca taxele sunt FOARTE MARI)
2. Cine imi va asigura service-ul acestui tractor in tara.

| elysey explică (pentru sorinake):

Salut eu sunt mecanic de meserie nu i prb de service. taxele mam asigurat cat sunt acum sa vad ce incredere am in vanzator cum il pot verifica?