| Georgestaff08 a întrebat:

am inteles ca poti castiga ceva bani daca scrii blog-uri. Imi puteti spune niste site-uri pentru blog si cum pot castiga bani din blog? Dau funda repedee!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Blogspot e o platforma bune pentru creat bloguri.

cat despre bani calea e lunga, foarte lunga, enorm de lunga.

In primul rand trebuie sa faci un parteneriat cu adsense sa ti se puna reclame pe blog, dar pentru asta trebuie sa indeplinesti multe conditii.

apoi banii vin din click urile pe care le dau cititorii pe reclame... undeva la 0.01$ pe click. Deci ai nevoie de cateva mii de utilizatori unici zilnic sa scoti cateva zeci de $.

Si utilizatorii aia unici se obtin dupa multa multa munca si mult mult SEO (probabil 1-2 ani)