| FlorinaRuby a întrebat:

Salut TPU,am mare,mare nevoie de ajutor! Doresc sa plec la un liceu intr-un oras mai mare,Cluj cred, si parintii ar fi fericiti, insa nu prea isi permit sa imi trimita lunar bani acolo.In vara asta vreau sa lucrez sa imi strang eu o parte din bani si sa nu le mai fie lor atat de greu, insa am doar 15 ani.Mi-as dori tare mult sa merg pe litoral sa lucrez acolo,sa fac curat intr-un hotel sau ceva de genul,insa nu stiu cum se procedeaza ca sa-mi gasesc un loc,si oare am sanse? Inafara de asta.ce idei imi mai dati? M-am gandit la pliante insa nu gasesc niciun loc liber, si nu am copii de care sa am grija, ca babysitter.As dori sa completez si niste chestionare acasa, dar din nou, nu stiu cum se procedeaza.Va rog mult de tot sa-mi dati niste sfaturi utile.

3 răspunsuri:
| alina_8632 a răspuns:

Buna Florina! pe litoral s-ar putea sa gasesti ceva de lucru doar sezonier si ar mai fi magazine de haine care se deschid doar vara dar pe timp de iarna nu stiu daca te ajuta cu ceva ai putea lucra vara pentru ca se plateste f bine si iarna mergi la scoala pana in primavarawinking

| Catalin88xyz a răspuns:

Baga-ti un CV la MC.Donalds part time...cel putin incerci. happy