| Polinco a întrebat:

Am mers cu mama la Banca Transilvania pentru a-mi face un card. Am 14 ani și anul viitor când fac 18 ani vreau să merg cu mama să treacă contul pe numele meu. Va putea asta? Si ce va trebui să facă?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Contul de pe un nume nu se trece pe alt nume.
Se crează un cont pe numele tău la 18 ani. Banii de pe contul vechi se transferă în contul tău.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum sa faci anul viitor 18 ani, cand acum ai 14 ani?
La tine 14 +1 fac 18? laughing

"Am 14 ani și anul viitor când fac 18 ani..."

| Polinco explică (pentru Violleta2022):

Am greșit... 17 am vrut să zic!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Polinco):

Asadar, acum 14 +1 = 17 acum, in mentalitatea ta laughing

| Polinco explică (pentru Violleta2022):

Fă, ești chioră? 17 ani ți-am răspuns și fac la anul 18, dar ești cam redusă mintal

| Violleta2022 a răspuns (pentru Polinco):

Daca eram chioara, vedem 17, adr ai scris 14 si invata sa vorbesti frumos, ca nu esti in ograda porcilor.

"Uite aici, daca te-a lasat memoria:

în 21 Mai | ThePaul a întrebat:
Am mers cu mama la Banca Transilvania pentru a-mi face un card. Am 14 ani și anul viitor când fac 18 ani..."

| Polinco explică (pentru Violleta2022):

Pe bune? La 14, in loc de 17 am pus 14... aolo, csf prosti. Chiar va roade sa corectati

| Sofer a răspuns:

14 ani și la anul 18. O sa îmbătrânești cu 4 ani peste 1 an. Wow.

| Catrice a răspuns (pentru Sofer):

Asta e d-ala născut pe -29 februarie laughing
Știi ca aia zic ca cică îmbătrânesc un an în 4, la el îs 4 ani într-unul.

| Polinco explică (pentru Catrice):

Am greșit... 17 am vrut să zic.

| Polinco explică (pentru Sofer):

Am greșit, 17 am vrut să zic.

| Holiday a răspuns:

De fapt contul va fi deja pe numele tau, iar parintele doar va avea imputernicire pentru efectuarea de operatiuni pe contul respectiv. Mai mult decat atat, iti poate emite si card aferent contului cu care sa poti retrage bani sau face alte operatiuni la bancomat. La 18 ani, daca vrei, doar mergi si anulezi imputernicirea parintelui. In felul asta nu mai poate face nici o operatiune bancara pe acel cont.

| Stropdeploaie a răspuns:

Va Trebui sa mai astepti inca 20 de ani!laughing

| Polinco explică:

Băi copiilor ce sunteți. AM GREȘIT, 17 ANI AM VRUT SĂ SCRIU ȘI NU 14, OK? Așa că pliscul mic!

| CorneliuN a răspuns:

Lol ce repede trec anii?