| Fin955 a întrebat:

am nevoie de câteva idei în lumea business.
În primul rând aș vrea să deschid un website marketing, pentru a promova produsele altor site-uri, sau cel puțin mai mult de atât, m-am gândit de foarte multă vreme, dar nu vreau gen să am propriul site și să vând eu însumi, vreau doar să am propriul site, și să promovez produsele altora și de pe ăsta să beneficiez un comision frumușel la fiecare produs.
Mi-am făcut o idee aparte de mai mult timp, dar nu sunt sigur că va funcționa, sau cel puțin nu știu ce ar trebui să fac mai departe.
Vreau să știu ce categorii ar trebui să am pe site, ce fel de conținut, și cum să arăt că promovez produsele altor persoane.
Vreau câteva idei înțelepte din partea celor care au experiență în domeniul ăsta, și cum și în ce fel ar trebui să concep asta.
Mai vreau idei legate de lumea marketing, și ceva din care pot ține pe lungă durată.
Rog seriozitate maximă, la fel și oameni care cunosc situația despre care vorbesc, mulțumesc aștept răspunsurile voastre mai jos.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceea ce vrei tu sa faci se numeste afiliere.
Primul lucru pe care trebuie sa il stii cand ai un astfel de site e cu ce se mananca SEO. Iar in zilele noastre SEO devine din ce in ce mai complex si este enorm de munca sa iei de la zero un site si sa il duci atat de sus incat sa scoti profil din afiliere.

| BAD17 a răspuns:

Asta chiar pare o idee bunicica.