| Drew_Catalin_1995 a întrebat:

Am o intrebare:
Dintr-un salariu de 1600 de lei se poate trai intr-o chirie de maxim 600 de lei sa zicem? Si restul cheltuielilor? Dau funda.Multumesc!

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, daca restul cheltuielilor sunt max 200 lei [ intretinere, curent, cablu tv-net], ramai cu 800 din care 300-400 pentru mancare - gatesti doar in casa si nu mananci ca Haplea laughing
Daca fumezi trebuie sa te lasiwinking
E preferabil sa nu te imbolnavesti ca pastilele sunt scumpewinking

| Eireann a răspuns:

Cred ca o persoana singura poate sa se descurce dar trebuie sa faca sacrificii. Mai putine distractii, fara prea multe iesiri in oras. Haine si de incaltat mai rar si mai ieftin. Mai mult mers pe jos si mai putin taxi sau masina.

| Trustmotorcy a răspuns:

Da, se poate. 1000+ de lei pe lună ajung.