| Unanonimdepetpu a întrebat:

Salut TPU! Am o intrebare legata de afacerea cu aparate de cafea sau snacks-uri.
Este profitabil? Sau este o pierdere de timp sau de bani?
Am de gand ca in perioada urmatoare sa achizitionez 2 aparate de cafea si poate si unul de snacks-uri si sa le amplasez poate in jurul unui liceu sau poate in zone aglomerate, asta dacă primesc aprobare de la primarie sa persoana ce detine locul/locatia

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un automat de snaksuri amplasat langa o scoala ai putea sa faci bani cu el, cu conditia sa-l pazeasca cineva non-stop, fiindca risti sa-l sparga cineva, ca se poarta asta prin romanica (sa dea cu piatra in el sau cu picioarele).

Este proasta ideea de a amplasa automat de cafea la poarta unui liceu, fiindca copii si adolescentii nu beau cafea, iar pentru 2 mai ciudatei, nu merita sa pui un automat care nu-ti aduce bani deloc.
Automatele de cafea merg foarte bine intr-un mall, sau la poarta unei fabrici mari, dar nu la scoala copiilor, ca nu face sens.

| Unanonimdepetpu explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru sfat

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde unde îl instalezi, La liceu nu câștigi mult.

| blackann a răspuns:

Adolescentii nu beau cafea?
se pare ca violetta a fost adolscent in lumea marina.