| maJhoN a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au mai facut "Withdraw" pe paypal. Am si eu o suma pe paypal pe care as dori sa o retrag.
Dar pe paypal suma este in euro. In cazul de fata am voie sa primesc banii daca cardul meu e in ron si pe paypal apare euro?
Si inca ceva doamne de la banca mi-a zis ca banii de pe tranzactii online se ridica de la ea, dar "Withdraw funds to your card" nu inseamna transfer pe card?
Multumesc mult si Funda! (Va rog raspunde-ti doar daca ati mai facut retragerea de genu)

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Eu folosesc paypal de foarte multi ani, dar nu stiu cum functioneaza in tara pentru ca eu sunt plecat de mult timp. Legile de tranzactii online sunt in functie de legile fiecarei tari.In principiu daca ai primit banii pe carte si vrei sa-i transferi intr-un cont iti trebuie codul IBAN(nu stiu sigur daca in Romania se numeste asa) al cartii de credit(contului) si tranzactia poate fi facuta. Daca cei de la banca refuza sa iti dea banii dupa ce ai facut transfer te duci la garda financiara si ii reclami.Sa-ti mai spun ceva, bancile intre ele, fac transferuri de milioane de euro online si in concluzie se poate.