| MotanAndrei a întrebat:

am o intrebare:
Vreau sa fac un imprumut bancar de 200.000 euro. Si sa presupunem ca dupa acest imprumut, o sa vreau sa-mi schimb numele si cetatenia. Intrebarea e, mai platesc imprumutu?laughing

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un imprumut asa mare se acorda foarte greu, poate chiar nu se acorda, unei persoane fizice, ar trebui sa ai un venit lunar net de cca 5.000 - 6.000 euro. De asemenea pentru asemenea imprumut se solicita garantii, in primul rand ipoteca asupra unor bunuri imobile - constructii si terenuri, in valoare de peste 250.000 euro.
Indiferent ca iti schimbi numele si cetatenia tot ramai obligat catre banca, de altfel daca nu platesti rata de imprumut banca poate incepe executarea silita, dupa o intarziere de cca 90 de zile a platii.

| MotanAndrei explică (pentru Ioandelasal):

Felicitari, ai castigat o funda!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai impresia in primul rand ca iti da cineva un imprumut de 200.000 pe persoana fizica?

si crezi ca daca iti schimbi numele banca uita de tine? (ca sa nu mai zici ca treaba cu cetatenia dureaza cativa ani)

| MotanAndrei explică (pentru suntserios):

Eu sunt de origine Rusa. happy Iau cetatenia repede! happy Si mi s-a propus cetatenie Italiana.