| Anoniq a întrebat:

am o problemă, astăzi am vrut sa îmi pun 200 de lei pe card, am fost la bancomat sau cum se numește și prima dată i-a refuzat, am mai încercat odată și cu alte bancnote dar la fel, în drum spre casă am verificat aplicația BT Pay să vad daca mai am ceva mărunțiș pe card și văd că am 500 de lei, asta e cam imposibil, nu am primit de la nimeni bani și m-am uitat apoi la tranzacții și îmi spune că banii au fost adăugați din locația unde am încercat eu sa pun suma de 200 de lei pe card, le-am trimis mesaj pe adresa oficială a celor de la Banca Transilvania iar daca nu vor răspunde în acest weekend am sa merg săptămâna viitoare în acel loc, îmi este puțin frică chiar daca sunt sigur că nu am făcut ceva ilegal, am doar 15 ani, pe card primeam doar alocația și îl foloseam la diferite plăti online...A mai pățit cineva așa ceva?

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Foarte bine ca ai contactat banca! Vad ca toata lumea viseaza pe aici sa primeasca bani care nu le apartin, dar adevarul este ca nimeni nu scapa cu banii primiti in urma erorilor bancii si ulterior pot exista chiar sanctiuni.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca ai contactat banca atunci stai linistit.

| Furnicuta000 a răspuns:

De ce nu pot sa am si eu norocul asta? laughing
Teoretic nimeni nu stie ca tu nu ai bagat banii aia in bancomat, bancomatul s-a inselat dar daca le-ai dat mesaj probabil o sa ii scoata ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut un noroc, si te-ai panicat.

| Ssssmokin a răspuns:

Chiar azi am incercat cu un prieten la un atm d-asta si nu i-a mers. Chiar i-am zis: "Sa iti i-a bani da sa nu ti bage nici pe card si nici sa nu i mai vezi inapoi". Presupun ca te ar fi anuntat ei daca ar fi fost ceva de rau si cel mai probabil o sa o faca, daca nu... ai avut noroc. Ai putea sa mergi la ei si a lamuresti treaba sa nu te trezesti dupa cu probleme si cu altele.