| ScortSyndicate90 a întrebat:

am o problema enervanta! Am vrut sa imi fac cont pe pay pal, toate bune si frumoase dar cand ajung sa bag toate informatiile, sa cedez nervos nu de alta! Primul pas cu numele, parola etc a mers, al doilea pas insa unde trebuie sa bag state probabil statul, regiunea sau ce dumnezeu o fi orasul si zip codul nu a mers nimic! Totul este corect, am bagat totul corect, dar nu ma lasa sa imi fac cont, arata acolo cu rosu ca nu sunt corecte regiunea orasul si zip codul. La regiune la stat (state) am bagat armed force europe care este singura optiune, Romania nu e, Europa simpla nu e fir-ar sa fie, apoi am bagat si orasul Bucuresti si am incercat si pe engleza Bucharest, tot degeaba apoi dupa ce am bagat totul corect si zip codeul ( acest zip code presupun ca e codul postal sau asta ce dumnezeului mai e? ) strazii mele al orasului al sectorului tot si tot degeaba, apoi am bagat toate datele corecte am verificat de enspe mii de ori si la zip code si zice ca nu sunt corecte ma! Imi arata semnul exclamarii cu rosu ca nu sunt corecte cand de fapt ele sunt corecte ca am intrebat inclusiv la banca! Ce inseamna asta ca deja intru in coma din cauza nervilor, era sa lesin in fata pc-ului de nervi! Chiar asta e bataie de joc la pay palul asta de tot rahatu ca sa nu ma exprim altfel? Nu este acceptat pay pal in Romania? Care este explicatia? Va rog ajutati-ma si pe mine! Chiar am nevoie de ajutor! Repet am bagat toate datele corecte de la regiune, tara si asa mai departe si tot degeaba! Si lamuriti-ma si pe mine ce este acest zip code! Toate zip codurile astea sau cred, presupun, codurile postale bagate ale tarii orasului sectorului strazii etc toate zice ca sunt incorecte sau prea scurte sau prea lungi! Ca deja ma doare capu sa mor eu! Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Jhonny22 a răspuns:

Codul postal, cauta pe net codul postal al orasului tau, mai mult ca sigur iti da eroare pentru ca platforma paypal are codurile postala si cu litere, iar in ro sunt cu cifre, din cate stiu eu, incearca cu codul postal, si daca nu merge, pune un RO in fata, incearca asa