| ovidiugiurgiu18 a întrebat:

Salut TPU, am o problema si am nevoie de un raspuns urgent.
Eu am varsta de 16 ani, locuiesc la tara doar cu bunica mea, parintii mei sunt divortati de vreo 4 ani,iar tatal meu mai vine din cand in cand la mine,mama mea nu vine,ma duc eu la ea, in fine nu are asta importanta. Bunica mea a suferit o fractura de humerus la mana dreapta, a mers la spital a bandajat-o si i-a spus sa stea 6 saptamani cu mana asa, dupa 4 saptamani s-a dus din nou la spital sa ii schimbe bandajul, i-a facut si o raza la mana iar ce sa vezi, tot asa era la mana, asa ca s-a dus de urgenta la spital in Cluj a operat-o si acum e bine, dar mai trebuie sa stea cateva zile si o sa intelegeti imediat ce legatura are asta cu caterogia asta. Pai fratele meu mi-a trimis niste bani, el lucreaza in Anglia in strainatate mi-a pus 500 de lei, i-a trimis la mama mea intai care e in Baia Mare, iar apoi luni s-a dus cu banii si mi-a pus prin posta, ieri trebuia sa ii scot dar problema e ca imi trebuie buletinul bunicii mele, imi trebuie cnp-ul ei, seria numarul si data eliberarii adica data cand a facut buletinul si acum poate o sa imi spuneti pai sun-o pe bunica ta si o intreaba. Am sunat-o, abia vorbeste si o doare mana foarte tare, abia e in stare sa vorbeasca, i-am spus sa roage acolo o doamna sau o asistenta sa imi faca poza la buletin si sa mi-l trimita pe messenger, dar a spus ca nu poate sa faca nimic, bunica mea are 71 de ani si acum intrebarea e cum pot sa fac rost de cnp-ul, seria numarul si data eliberariii? Am cautat si pe aici pe acasa daca are o copie de buletinul si nu are, deci exista o varianta cum sa aflu aceste date? Stiu adresa, stiu in ce an este nascuta, pot afla cumva? Pentru ca am nevoie de bani astazi, am dat vreo 2 comenzi online si daca nu scot banii azi am belit-o ca nu o sa am bani sa platesc comenzile, va rog spuneti-mi o metoda sa aflu cnp-ul, seria numarul si data eliberarii va rog.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica pe tine nu te intereseaza cum se simte bunica ta banii nu erau pentru ea ai tu comenzi online? Si ăla din Anglia i ti rimite 500 de lei sau 500 lire? Conteaza numai comenzile tale online de aia vrei tu buletinul bunicii, nu poti scoate niciun leu chiar daca ai buletinul ei, trebuie sa fie ea cu tine ca pe numele ei i-a trimis si fara semnatura ei nu i ti vor da banii deoarece esti minor nu ai dreptul sa scoti bani, spune i fratelui tau sa vina el personal sa-ti dea banii, la varălaughing vorba ta ai be...(lito)

| ovidiugiurgiu18 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pot scoate si eu banii, am 16 ani, cea de la posta mi-a spus ca odata ce am buletin pot scoate banii personal doar ca nu i-a trimis pe numele meu

| 19flo79 a răspuns:

Intreaba pe mama sau pe tatal tau daca stiu ei cnp si ce mai ai nevoie... happy