| awesomedavid a întrebat:

am o suma de bani si vreau sami deschid un cont bancar care e cea mai avantajoasa banca unde iti poti deschide un cont bancar?

6 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Eu am ales cec nu au comision de extragere la scadenta si nu au comision de intretinere cont ca alte banci

| RazzyFUnik a răspuns:

Banca transilvania visawinking

| iuddavali a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Si eu recomand Visa de la Banca Transilvania. Nu platesc administrare la el, ci doar BT24, asta pentru ca am vrut eu. Poate fi folosit pentru Paypal.

Raiffeisen are comisioane f mari pentru orice, insa it rezolva orice. Exagerez cu orice. Adica sunt buni, dar te taxeaza... bine.

Unicredit sunt jalnici in sine.

Cele spuse sunt din experienta personala, pentru ca am conturi in bancile mentioante mai sus.

http://stirist.com te ajuta la nevoie

| Vasy10 a răspuns:

ING tiriac Banc

| deutzik34 a răspuns:

Unicredit,alpha bank,banca transilvania,ING, BRD, CEC.

| Josephe a răspuns:

Raiffeisen Bank student card Maestro
Nu platesti nimic la el nici la deschidere, nici la inchidere nici de administrare pana in 26 de ani. Poate fi folosit si in strainatate.