| Love_Denis_1996 a întrebat:

am si eu o intrebare. Daca am un vehicul mai vechi de 10 ani in valoaare de 1500 de euro si platesc asigurare normal mi se taie ajutorul social?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa intrebati dumneavoastră la primăria de care apartine ti, de sector, merge ti luni dimineata la ei cu buletinul dumneavoastră original, si o copie sa ave ti, si cei de la primărie va vor raspunde, dar ajutor social de unde primiti? O seara frumoasa. Ce varsta ave ti?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, de unde sunte ti?

| tintareco a răspuns:

Legea sună cam aşa:
Persoanele care detin cladiri, autovehicule, terenuri, animale sau pasari "a caror valoare neta de productie depaseste suma de 1.000 euro" pentru persoana singura, respectiv 2.500 euro pentru familie nu vor primi ajutoare sociale. Prevederea face parte dintr-un proiect de Hotarare de Guvern publicat de Ministerul Muncii. Potrivit proiectului, pentru determinarea acestor sume, Ministerul Agriculturii va pune la dispozitia primarilor procedura de calcul necesara pentru stabilirea valorii de productie.
Avînd 10 ani, poţi să declari că maşina ta valorează 900 eu, asta decă te întreabă cineva, dacă ai şi un bebe ca în poză, atunci e pe bue.