| maestruk a întrebat:

Salut TPU.
As avea nevoie de ajutor si nu stiu unde sa apelez.
Uitati care este problema: m-am bagat acum la OVB ca si consultant financiar. Acum sunt in perioada de scolarizare. Sunt mai multe examene pe care trebuie sa le dau, dar pe langa aceste examene mai trebuie si sa fac un client fericit la fiecare examen. In ce consta asta? Tinand cont de situatia clientului si de scopurile sale ii pot face un plan financiar(pentru orice domeniu financiar pe care el il doreste). Sunt multe lucruri de vorbit. Consultanta nu costa bani iar daca clientul vrea si poate, urmeaza planul. In mod normal trebuia sa incep in a suna prietenii si sa-i intreb daca au nevoie de ajutor, dar aici intervin doua probleme: Eu nu prea am prieteni si cei pe care-i am sunt studenti si nu prea stiu ce scopuri au pentru viitor.
Vrea cineva sa ma ajute? Ar fi un ajutor reciproc deoarece eu trebuie sa incep de undeva.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Compasiune, intelegere, vorbit frumos, cu astea castigi oameni de partea ta.
Daca nu prea ai prieteni, intreaba pe cei cu care iesi cel mai des, cum sunt cei mai buni prieteni ai tai sau parintii de ce nu, ei sunt primii are te asculta cand ai ceva de lamurit.