| anonimul0826 a întrebat:

as dori s amerg sa pariez la pariuri sportive am 18 ani n-am fost nici odata intro casa de pariuri sportive si dacas intra in momentul asta nas sti ce s afac as dori cei care ati mai fost si ati mai pariat sa-mi explicati cum pariez deci cam cear trebui sa fac de la intrare in casa si pana la iesire si daca trebuie sa platesk vreo taxa ceva cei spun doamnei de al casa etc dau fundoi la cel care imi da informati utile

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Un sfat! O data intrat in pariuri, nu vei avea leac de a iesi. Pariezi o data pentru distractie, din curiozitate, a doua oara vei vrea sa inceri iar si iar si pana iti va intra in sange. Sunt minime sansele de castig, desi maxime sansele de a pierde sume de bani.
Un exemplu, fostul meu iubit a pariat pentru o echipa de fotbal 500 euro si a castigat 100 euro, s-a zgariat pe ochi, banii care i-a investit. A doua oara a pus 1000 euro si nu a castigat absolut nimic si iar s-a zgariat pe ochi. E leac fara vindecare aceste pariuri.

Gandeste de 2 ori inainte unde vrei sa "investesti" banii!

| VadTot a răspuns (pentru MihaelaDart):

Salutare...Te inseli un pic.ok prietenul tau a pariat 500 de euro pentru ca a avut de unde.
Dar cineva care nu are niste resurse atit de mari nu si va vinde. eu stiu ce pentru a avea bani sa puna la pariuri sportive.Eu n am auzit asa. ..pariurile sportive nu sunt atit de..precum sunt alte jocuri de noroc....Deci numai spune tu ca e leac fara vindecare.laughing)Numai speria lumea...laughingUite eu joc De trei ani. Mai mult de 30 de lei nu am mizat.Nu Joc in fiecare zi. mai mult in wekeend. Eu nu fumez nu beau.Deci trebuie sa cheltui pe ceva banii ..Banii trebuie sa circulelaughing ok?!

| MihaelaDart a răspuns (pentru VadTot):

Nu cred ca ma insel in privinta pariurilor, asta totul tine si de om cat de bine te controlezi! Fie ca pariezi 500 euro, fie si 100 lei si sa vezi un castig de un 10 lei, nu crezi ca te oftici nitel? Ca totusi ai avut speranta sa ei mai mult! Pot circula banii si in altfel de mod, nu numai in acest sportwinking, dar fiecare face ce doreste in viata... daca cel care nu are chiar ce face cu banii, sa ipotecheze si locuinta! am dat un sfat unui incepator sa stie unde se va baga! nu trebuie sa te ofuschezi atat de tare si un amarat de sfat!

bafta tie si sa ai norocul sa si castigi din asta!

| VadTot a răspuns (pentru MihaelaDart):

Hai sa ti zic un mic secret. ..Deci tot secretul in jocurile de noroc.Este Sa nu visezi cat vei castiga! Ci sa stii sa te controlezi si sa nu mizezi sume mari Sa Te Gandesti cat pierzi Daca pleci de la premiza cat pierzi Totul va fi bine!

| Catalin_Tseppy_1990 a răspuns (pentru MihaelaDart):

N-ai sa vezi niciodata un castig de 10 lei atunci cand pariezi 100 de lei. Depinde unde si cum pariezi. Probabil esti mai in varsta decat mine, si stii mai bine cum, si cat de greu se fac banii. Dar eu iti spun ca la varsta mea, in 5 luni am avut un profit de 2800 RON, fara impozit, si am pariat doar 500. Daca pariezi cu cap, poti face o afacere din asta. Dar, totodata poti sa-ti pierzi toti banii happy.

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Mai intai intra intr o casa de pariuri si acolo iti va explica cum se pariaza, omu de la casa...pentru inceput tu intereseaza te ce meciuri sunt, dupa scriele pe o hartie (alege si tu intre 3 si 5 meciuri pentru inceput) si pariaza o suma modestahappymulta bafta.

| Wokez a răspuns:

Http://web.stanleybet.ro/ghid.php?ghid=definitie

uite aicia un ghid de pariere
Este aproximativ la toate casele de pariuri la fel

| Mario_Gomez_1989 a răspuns:

Www.5predictii.ro cele mai tari ponturi sportive