| EduardM1 a întrebat:

aș vrea mult să ajung in Canada, de preferat sa ma stabilesc acolo, vreau întâi să mă duc să muncesc, are cineva idee de ce ai nevoie să ajungi acolo? Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Truiyp a răspuns:

In primul rand ai nevoie de pasaportlaughing) Glumesc...
depinde in ce domeniu pentru ca in anumite locuri de munca cere bac-ul, actele de identitate obligatoriu, cetățenia ta( in cazul tau roman ) si cam atat...un sfat ar fi sa pleci doar daca ai un loc de munca sigur

| EduardM1 explică (pentru Truiyp):

Mulțumesc de răspuns bro happy

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

În Canada sunt acceptați doar oamenii intelectuali (profesori, medici, ingineri, etc). Sau să fi căsătorit și unul din voi doi să fie intelectual.