| AnOnImUl321123 a întrebat:

Salut TPU
As vrea sa imi strang si eu niste bani ca sa imi cumpar un nou calculator, stiu ca imi vor trebui ceva banuti asa ca nu vreau sa stau dupa parinti/bunici sa le tot cer bani pana imi strang suficienti pentru calculator. As vrea sa muncesc ceva, am 16 ani iar la vara pe data de 23 Iulie fac 17 ani si cum sunt destul de mare as vrea sa muncesc dar nu stiu ce... Vreau ceva ca sa fac cel putin 20-30 lei/zi sau oricat, nu conteaza cat strang/zi, macar sa merite si sa stiu ca in timp imi voi putea cumpara un nou pc. Nu pot merge sa ma plimb cu cainii vecinilor pentru ca sincer nu imi place sa fac asta. Cu bunicii, unchii si matusile mele nu am mai vorbit de ceva vreme si nu pot sa merg la ei sa le cer direct bani ca totusi (obrazul.), deci ce imi recomandati sa fac?
In caz ca nu stiti sunt baiat tongue
Orice raspuns e binevenit happy
Inca ceva, tatal meu e plecat din tara dar se intoarce peste 2 luni asa ca pana atunci as vrea sa fac un ban ceva pentru ca el nu e de acord cu treaba asta ca sa muncesc de la 16 ani ca el imi zice ca dupa ce voi avea familie si copii, va trebui sa tot muncesc ca sa ii intretit, si da are dreptate dar nu mai pot astepta inca 10 ani pana sa ma angajez pentru prima data. Imi spunea ca intr timp daca am nevoie imi va da el banii necesari (pentru o inghetata sau poate un suc/pizza cu prietenii dar nu pot sta dupa ei pana la adanci batraneti sau mai stiu eu..intelegeti nu-i asa?
Deci ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre iar cel mai bun raspuns, evident va primi FUNDA happy
O zii buna tuturor ^^

4 răspunsuri:
| vladeusebiu a răspuns:

Eu imi ajutam vecinii cu diferite activitati prin curte sau imparteam pliante de la supermarketuri etc. De exemplu luam un teanc de revista de la un supermarket in 2 ore ore le imparteam in tot cartieru imi dadea 30 de lei pentru treaba asta. poti si sa stai o ora cu cainele vecinului prin parc nu e nici o rusine poate stii sa instalezi windowsuri sa decodezi telefoane, eu de exemplu, azi am facut 20 de lei ca am instalat un router la cineva.

| elninoema a răspuns:

Ai android? te-as putea ajuta eu

| AnOnImUl321123 explică (pentru elninoema):

Cum ai putea sa ma ajuti sa fac eu bani daca am android? Vrei sa iti vand telefonul sau ce? Detalii tongue

| elninoema a răspuns (pentru AnOnImUl321123):

Castiga bani cu aplicatia UENTO pe android(foloseste codul : b58iz ) plus dovada de plata
https://www.youtube.com/watch?v=Vbp6OYh8TJ8&feature=youtu