| Ade153 a întrebat:

As vrea sa stiu cat castiga un psiholog. Multumesc

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ca bugetar, puțin - funcție de vechime începând de pe la salariul minim.
Cu cabinet propriu, datele se schimbă. Poate face și de o sută de ori mai mult ca salariu minim

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un psiholog incepator, castiga salariu minim pe economie.
Dupa cativa ani de experinta, i se mai mareste salariul, dar depinde de ramura in care lucreaza, daca este cea de stat, ramane pe salariu mic, pana se muta de acolo in domeniul privat, sau la alt loc de munca.
Un cabinet privat, poate sa-si faca dupa ani multi si multa experienta acumulata, pentru ca nimeni nu-i va trece pragul, daca este incepatoare si fara experinta.

| Laila12Izabela a răspuns:

Se castiga bine ca psiholog, doar daca ai cabinet propriu, așa lucrând intr-un spital, salariul e doar o amăgire.

| Ralucaaa289 a răspuns:

Dacă nu ai cabinet propriu, nu câștigi mare lucru.

| Ade153 explică:

Si cam cat castiga? La inceput iar apoi dupa un timp?