| Rianakkaee a întrebat:

Salut TPU, aveti cumva vreo idee cum as putea sa produc niste bani? Tin sa mentionez ca sunt minora si foarte multe nu pot face, ideea unui job part-time e scoasa categoric din chenar...DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Am văzut întrebarea asta pusă de copii/adolescenți de mii de ori, dar rar o formulează vreunul corect.

Formularea corectă este următoarea:
"Știu să fac 1), 2), 3). Cum pot să câștig niște bani din asta?"

Observi diferența? Ca să fii plătit, trebuie să fii capabil să livrezi ceva pentru care cineva este dispus să plătească. Așa funcționează lucrurile. Dacă nu începi discuția prin a spune ce ești capabil să livrezi, nimeni nu-ți va da niciodată bani.

Dacă tu spui din prima "foarte multe nu pot face", atunci întrebarea semi-sarcastică este "Și cu cât crezi că se plătește asta?"

| Lukasssz a răspuns:

Plimbi cateii vecinilor.

| dinaprilie a răspuns:

Nici part time online?

Răspuns utilizator avertizat
| Unknow1115 a răspuns:

Poți să te angajezi la KFC