| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai buna banca la care sa deschid cont daca am un magazin online?
Merci!

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Carpatica, Transilvania, Bancpost, CEC Bank, BRD, ING, sau Raiffeisen
Preferabil in ordinea asta, dar dupa ce studiezi exact dobanzile.
Oricum, atata timp cat nu faci tu credit, oricare dintre acestea sunt de incredere.
Dobanzi ok din cate stiu, au Carpatica, CEC si Transilvania

Răspuns utilizator avertizat
| BIoody a răspuns:

Banca ar trebui sa fie una internationala sau eu stiu, daca magazinul e la noi intara, dar cel mai bine la o banca comerciala gen BCR, ING, Alpha Bank, Banc Post poti alege de aici care ti se pare mai buna:
https://www.cursbnr.ro/lista-banci