| Voicu_Ionela_1999 a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru a putea fi vanzatoare la un magazin mixt? big grin
Care este minimul de clase necesar?
Necesita diploma de calificare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt necesare studiile obligatorii, in prezent 10 clase. Daca este necesara sau nu o calificare o poti afla de la firma care are magazinul, pot fi conditii proprii de angajare, pentru un magazin mixt nu exista prevedere legala in sensul necesitatii unei calificari.
In mod obligatoriu sunt necesare actul de identitate, diploma de studii si fisa medicala, firma poate avea si alte cerinte, inclusiv constituirea unei garantii materiale.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Liceu + bac, daca e patron intelegator te ia cu 10 clase sau nici studii nu iti cere. 10 clase sant minime dar multi vor liceeni si deastia cu bac, suna aiurea dar au niste conceptii iesite din comun. Omul stie sa lucreze chiar daca nu are studii.

| express11 a răspuns:

8 clase si curs de lucrator in comert.

| neutrino a răspuns:

Acum cu greu vei fi aleasa daca nu ai macar liceul. Nu-ti trebuie insa obligatoriu o astfel de diploma, de calificare.