| adelinocb a întrebat:

dacă cineva mi -a trimis bani din Anglia in România prin transfer bancar și mi-a făcut poza la chitanța pentru confirmare, banii ajung in 2-5 zile lucrătoare, el mai poate anula tranzacția?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Transferul bancar se face in cateva ore, pana la 24 maxim ca sunt banci diferite. Dar 5 zile... e ceva ciudat la mijloc. De ce nu ati facut operatia prin paypal sau altceva de genul asta...

| adelinocb explică (pentru antimulte):

1-3 zile lucrătoare. Menționez ca mi-a trimis pe revolut. De la un atm pe revolut

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Banii ii poti ridica dupa cateva ore. De ce dupa 5 zile? Chiar ca e curios.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai poate anula tranzactia, daca banii au fost deja trimisi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cu 5 zile lucratoare un transfer bancar mi se pare cam ciudata.