Dacă scot 120 lei de pe un card BRD de la un ATM BCR cât o să-mi ia dobândă?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca cardul este de credit, platesti dobanda la banii scosi pe toata perioada pana ii inapoiezi bancii. Acum depinde de ce dobanda are credit cardul tau.
(Eu de exemplu, platesc la credit cardul meu Visa o dobanda de 20% pentru tranzatii cu cardul, iar daca scot cash, ajung sa platesc aproape 30%).
In ce priveste scosul de la un alt ATM, decat cel al bancii unde ai cardul, platesti comision bancar, ca folosesti o banca intermediara.

| mihai69 a răspuns:

Zero.
Dar ceva taxe vor fi... Anume, cele care ți-au fost anunțate când ai semnat actele la bancă.

| JicaContra a răspuns (pentru mihai69):

Cred ca are card de credit, si practic o retragere e un imprumut
insa cine ii raspunde trebuie sa stie foarte bine conditiile la bcr si ma indoiesc, ca o sa primeasca raspuns, mai bine ar da telefon la banca si ar intreba

| mihai69 a răspuns (pentru JicaContra):

Are toate detaliile fie online, fie în "hârtiile" primite de la bancă.
Și dacă are card de credit, ar fi cea mai mare prostie să scoată ca$h de pe el, mai ales la bancomatul altei bănci.

Am card de debit

| JicaContra a răspuns (pentru Unknown55):

La un card, de, debit NU ai dobanda, numai comisioane, nu stii care sunt, da telefon si intreaba
insa ORICUM o sa le platesti, ca scoti bani acum sau mai incolo