| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Exista vreo banca care acorda un credit de nevoi personale fara sa conteze vechimea in munca?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Numai IFN-urile, adică cămătarii legali.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu, si nu lua credite de la ifn-uri. Parca iti trebuie doar 3 luni vechime oricum deci nu are sens sa te lase aia fără nimic daca ratezi cateva rate.

| AndrElle a răspuns:

Da.

| anonim_4396 explică (pentru AndrElle):

Cum se numeste?

| OpreaSS a răspuns:

Salut! Exista IFN-urile, institutii creditoare ce acorda credite rapide in conditii mult mai lejere, cu dobanzi aplicabile la zi sau la luna, si comisioane. Insa, trebuie sa cunosti toate datele inaintea accesarii unui astfel de produs. Si, foarte important pentru tine, la ce iti trebuie banii si cat de urgent este? Iti recomand, mai ales ca vorbim aici de un credit, sa analizezi extrem de bine situatia, si sa te uiti la toate costurile implicare si de abia apoi sa iei decizia. Iti las un link unde poti gasi, dar, din nou, citeste exemplele de calcul, taxe si comisioane: https://mrfinance.ro/staging/institutii-financiare-nebancare/
Nu uita sa citesti contractul integral si sa pui intrebari, multe si despre tot! Mult succes si ia decizia cea mai inteleapta!