| Fcsb_Vali_1989 a întrebat:

Salut, TPU!
Imi puteti spune si mie niste locuri de munca pe timp de vara cat de cat asa mai simple?
As vrea sa-mi achizitionez un nou telefon si nu am banii necesari!
Dau funda happy

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ospatarita, poate e ceva de munca dar ai si bacsis pe langa salariu.

| Fcsb_Vali_1989 explică (pentru Adry05):

Am cv shaormerie in oras poate ma duc acolo sa iau comenzi

| Adry05 a răspuns (pentru Fcsb_Vali_1989):

Nu prea ai bacsis acolo, mai mult pe la restaurante, terase, pub-uri.

| seularts a răspuns:

Cersetor, Hingher, Vanzator de Inghetata. Sunt atatea variante!

| Fcsb_Vali_1989 explică (pentru seularts):

Iti bati joc de mine? cersetor?

| Bula a răspuns (pentru Fcsb_Vali_1989):

Tu stii ca, multi cersetori castiga chiar sute de lei zilnic?

| Fcsb_Vali_1989 explică (pentru Bula):

Dc faci misto cum sa ma duc si sa cersesc pe strada nu esti sanatos?

| Bula a răspuns (pentru Fcsb_Vali_1989):

Nu am facut misto, doar ti-am pus o intrebare.
Cunosc asemenea caz, a castigat peste 200 lei (!) ZILNIC (la noi in tara).

| Mimiiii a răspuns:

Poți să te angajezi la o terasă, să fi ospătar sau ajutor, casier etc. Poți să împărți pliante dacă ai peste 16, undeva la 20 de lei/oră tot iei. Cred că ai putea să mergi plimbi câini, să ai grijă de copii. Să dai o petrecere care are taxă de intrare. Etc. Sper că te-am ajutat!

| Fcsb_Vali_1989 explică (pentru Mimiiii):

Nu cred ca ma ia nimeni ca prin oras nu am asa ceva am 17 ani, dar nu stiu daca ma poate angaja cineva =)