| Iulian890 a întrebat:

În ce pot sa investesc 1000 de euro?

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

În minelaughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

In tine. Ai dantura in regula? Ti-ai facut analize in ultimii 3 ani macar o data? Te simti ok? Daca da, atunci poate e cazul sa te specializezi in ceva. Ai un job permanent? Cit de mult reprezinta cei 1000 de euro pentru tine?

| Frank51 a răspuns:

Fiind asa putini, singura metoda eficienta ar fi la bursa.

| gigite a răspuns (pentru Frank51):

Dar titluri de stat, cred ca ar fi cele maI bune!

| gabicoo a răspuns:

Femei, Băutură și iar femeiiii!
laughing

| gigite a răspuns (pentru gabicoo):

Si ceva man'ele;

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

1000 de euro sunt destul de putini bani de investit.

O modalitate de durata si sigura este sa investesti banii in propria educatie. Asta te va duce in viitor la mai multi bani, pe care vei putea sa-i consumi cum vrei.

| laSoledad a răspuns:

In studii, specializari, ca sa cresti pe plan profesional sau ii poti pune deoparte pentru riscuri ce vor aparea neasteptat in viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Într-o bicicletă MTB.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Investete-i in ceva util. foloseste-i cu cap nu i arunca pe toate mizeriile.

| gigite a răspuns:

Sa poti ajunge afara in u.e., intr-o tara pe care tu o alegi, multa bafta!

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Deschide un cont la bursa si incearca sa cumperi obligatiuni municipale la preturi mici. Poti sa faci asta toata viata si sa acumulezi capital.
Fara capital acumulat o sa muncesti pana la 65 de ani sau poate chiar 70 de ani daca creste varsta de pensionare.

| GuN7h3R a răspuns:

Reparari, mobila, sanatate, gaming.

| Stefa1415 a răspuns:

Poti investii acesti bani intru-un pc destul de bunicel si poti invata online pe gratis sau pe bani sa programezi

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Stefa1415):

Ba, cand va aud, mi se urca sangele la cap!
investitie = mijloace materiale plasate cu scopul OBTINERII profitului
Cand cumperi un calculator sa te joci Minecraft, un televizor 4k sa vezi filme p*rno nu obtii deloc profit, ba chiar pierzi bani platind curentul si cablul de net. Doar le achizitionezi.

Programare poate invata si pe dispozitive cartof, fie ele telefoane sau laptop-uri, ca poti programa in linie de comanda sau, daca alegi cealalta varianta, IDE-urile recomandate la inceput nu consuma resurse multe.

| alecsandra69 a răspuns:

Ma regulezi pls