| Vladimir315 a întrebat:

Intrebare mea este urmatoarea: Poate cineva din Germania sa imi trimita bani completand un formular cu numele si adresa mea? Persoana care vrea sa imi trimita a zis sa ma duc la banca doar cu buletinul sa scot banii..Mentionez ca nu am un cont la banca respectiva.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot trimite bani si prin firme de transfer rapid, cum sunt Moneygram sau Western Union, pesemne prin aceasta modalitate vrea sa-ti trimita. Nu trebuie sa ai cont la banca, trebuie sa mergi doar cu actul de identitate si sa stii de la cine ai primit banii. Numai bine!

| Helper94 a răspuns:

Se pot transfera bani prin Western Union dar se aplica niste taxe (pentru sume intre 0 si 550 euro se aplica o taxa de 20 euro). Cel mai simplu e prin Western Union, altfel ai nevoei de cont in banca happy