| marianriina a întrebat:

Salut TPU,
Ma bate un gand de ceva vreme. Am lucrat la o firma ca agent de vanzari ' seminte, alune, porumb, mergea bine.
Vreau sa fac o afacere pentru mine. Covrigi.
Sa fac covrigi - mac, susan, seminte mari ( la 90 g) sa zic 1, 5 lei sau 2 lei la vanzare pusi in cos de nuiele. Ceva ce arata bine si frumos.
As putea colabora cu magazine mai rasarite si baruri din Suceava - Botosani - Piatra Neamt - Roman - Iasi - Bacau, sa zic 200 de magazine, ideea e ca nu stiu daca s-ar vinde sad. Sa investesc in asa ceva sa nu investesc. Oare ar merge?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oare ar merge?
Ai văzut bar care vinde covrigi?
Covrigii se vând stradal în zone de trafic intens, unde trecătorii flămânzi au nevoie să își potolească foamea pe moment.
Magazinele mai răsărite din cele 5 orașe pe care tu le enumeri au deja furnizorii lor locali, pe care tu nu îi poți concura la preț plimbând marfa cu duba între orașe.
Așa că poți visa frumos. Dacă ai sau inchiriezi un mic spațiu în vad comercial, poți avea șanse să îi vinzi tu singur, la 100 de covrigi câștigi 100 de lei.