| Nicusor2004Madalin a întrebat:

Salut,TPU!
Mai este puțin si dau de permisul de conducere!
Sunt destul de ingrijorat, nu prea am bani de masina.
Ai mei nu isi pot permite sa-mi cumpere.
In trecut, tata câstiga 4000 euro pe luna, dar acum, s-au mai stricat timpurile, sa zic așa...
As vrea un Golf 6 /BMWe80/e82/e90/e92/e60
Problema este ca doar 1 000 euro,am ca si buget!
ÎNTREBAREA este: Cum aș putea face bani pentru masina.
(Invaț bine,am bursa, dar este prea mica, nu este de ajuns)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia intai permisul si dupa gandeste te la asa ceva
Dupa cum formulezi intrebarea nu esti suficient de matur ca sa ai propria masina

| buldog a răspuns:

Dacă nu e necesitate, nu îți lua mașină acum. Ăia 1000 de euro îi poți investi, iar la suma asta cea mai bună investiție este, de departe, pe ceva certificări (în IT de exemplu). Mai un site, mai o testare, mai un job part-time. Crede-ma, e cel mai sigur si eficient mod de a îți lua mașină pe munca ta.

Ca idee, acum 2 ani mi-am stabilit același țel ca tine. Între timp m-am angajat (IT), am luat ceva examene și acum câștig suficient cât în 2 ani să îmi permit (cu adevărat, adică făra bănci, fără compromisuri etc.) o mașină de 25-30 de mii de euro.

Deci, bagă tare și investește-i în educația ta!